Šikana starostu ? Nie, je to ignorácia občana.

Autor: Vladimír Špánik | 3.7.2017 o 11:56 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  1034x

Tak ste si, poťažkali pán starosta, že si jedna Vaša aktívna občianka vzala na pomoc už aj ZOMOS .Rád Vám poviem ako to vlastne je.

 

Jozef Feciľák, starosta

                                                                                                       Otvorený list

Obecný úrad
Krajná Poľana 24
okres Svidník
090 05                                                                                            Vo Vinodole 3.7.2017


Mali by ste  ale vedieť pán starosta, že tá pani čo Vám, aj prokurátorovi okresnej prokuratúry vo Svidníku tak lezie na nervy, oslovila ZOMOS už v tom momente takmer pred 5  rokmi, keď ste zariadili zákaz státia  kamiónov pred ich prevádzkou a presunuli ste ju  tam, kde ju potreboval váš kamarát. Vedeli ste dobre prečo to robíte, a ošetrené ste to mali tiež veľmi dobre. Zúfalstvo a beznádej  ktorú ste tejto žene spôsobili, sme jej v ZOMOSe pomáhali prekonať.  Vašim bezprecedentným  konaním  ste   ale  dokázali v nej prebudiť záujem o samosprávu aby pochopila, čo to je za systém, ktorý dokáže  brať ľuďom živobytie len pre rozmar  človeka,  ktorý bol zvolený  do funkcie starostu zrejme  tak ľahostajnými ľuďmi k samospráve, ako bola v tom čase   aj táto pani.

Dnes už vie, že nie samospráva, ale  len ten čo chápe samosprávu ako samovládu a dokáže ju zneužívať v prospech svoj a svojich komplicov,  robí z nej  pre mnohých,  zlý  a nekontrolovateľný systém. Zákon bez sankcií akým je aj  Zákon č.369/1990 Z.z. o obecnom zriadení, umožňuje  robiť všetko až na hranu zákona beztrestne a Vy to veľmi dobre viete.

Čo má robiť občan, keď  vidí ako nezákonne  dávate odmeny  kontrolórovi, ako robíte výberové konania, ako prenajímate obecný majetok a ako zvolávate   a vediete   zasadanie  obecného zastupiteľstva .
Čo má robiť občan, keď mu aj prokurátor na opodstatnené podnety napíše, že  šikanuje starostu?
A ako sa má zachovať, keď mu aj prokurátor napíše odpoveď na podnet od veci a je zrejmé, že  bagatelizuje  Vaše  prešľapy a miesto riadneho dozoru nad  samosprávou  znevažuje  jeho aktivity.
Čo si má občan myslieť ak odvoláte  svojho zástupcu, ktorý chce  len presne to, čo väčšina  vašich obyvateľov, transparentnú samosprávu.

Máte na to právo, to áno, len dôvody boli veľmi, veľmi podivné a ťažko  by ste zakrývali skutočnosť, že  vašim záujmom nie je mať okolo seba ľudí s prehľadom a s vlastným názorom, akým bezo sporu Váš  bývalý zástupca je.

Aj to je dôvod prečo zvažujeme v ZOMOSe dva prípady  z vašej samosprávy, ktoré stoja za trestné oznámenie, ak na netrestnom úseku OP vo Svidníku   vidia  v podnetoch  našej členky  šikanovanie .

             V ZOMOSe sme sa svojho času obávali, aby  situáciu do ktorej ste jej rodinu dostali psychicky zvládla. Ona ju nielen zvládla,  ale     táto Vaša schválnosť  ju  naštartovala a nebála sa Vám postaviť  vo voľbách ako protikandidátka.

Skutočnosť,  že nebola úspešná sa  v najbližších komunálnych  voľbách už nemusí opakovať.
Podstatné je, že  pozná samosprávu, zaujíma sa  o jej činnosť a skutočnosť, že   ste z nej nervózny a lezie Vám na nervy,  môžete   zmeniť len svojou  lepšou prácou  starostu,  väčšou empatiou k obyvateľom obce, ktorí sú Vašimi oponentami.     

Jednoducho stačí viac počúvať ľudí.


Vážený pán starosta,

stále  máte šancu urobiť aj Vašu samosprávu  transparentnou a zo seba  starostu, ktorý je  v pravom slova zmysle  starosta.

 ZOMOS Vám rád  pri tejto ceste  pomôže.

 

S pozdravom

Vladimír Špánik, predseda
Združenie občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.


Už ste čítali?