Európske fondy v luxusnej latríne

Autor: Vladimír Špánik | 22.2.2013 o 2:23 | (upravené 22.2.2013 o 23:08) Karma článku: 15,74 | Prečítané:  2367x

Som presvedčený, že všetko čo dostaneme zadarmo je akési čudné! Čudné preto, lebo mi  vtĺkali od malička do hlavy, že nič nie je zadarmo.

Ani povinná dochádzka do školy, ani zdravotná starostlivosť počas vlády komunistov. Jednoducho všetko niečo stojí a niekto to musí zaplatiť.

Ak ale dnes hrdá starostka obce Dojč na Záhorí pred kamerou TV Markíza pyšne popisuje úspech v projekte, ktorého výsledkom je dodanie WC v cene 65 000 € a obec to nič nestálo, som v šoku.

A skutočnosť, že   bude v prevádzke len počas leta, pretože pre obec je nákladné zapojiť vykurovanie v zimnom období je tiež nie veľmi pozitívna informácia.

Škoda ale, že viem od aktivistov ZOMOSu v tejto obci o tom, že WC zrejme nebude v prevádzke ani počas leta, pretože nie je napojená na žiadnu čističku a pri používaní by všetko skončilo v miestnom potoku pretože presne tam je vyústenie odpadu z tohto zázraku Európskej únie.

V obci kde sú zničené komunikácie, nemajú kanalizáciu a rozpočet je pre starostku zdrapom papiera sa prezentujú hajzlom.

Zmienka o 10% spoluúčasti obce na tomto projekte v rozhovore s pani starostkou nezaznela.

V porovnaní so zmluvou ktorú obec uzatvorila v r. 2005 zmluvu o prvom municipálnom úvere č. 44/001/02 na výstavbu kanalizácie v obci vo výške 66.387,84 € (2.000.000,-Sk) je výstavba takéhoto WC skutočné unikát!

Pravda je, že kanalizácia v obci do dnešného dňa nie je.

Pointa tohto príbehu je ale niekde inde. Starostka porozprávala, že keby podala projekt na niečo čo obec potrebuje, určite ho nedostanú, tak podali projekt na WC čo síce nepotrebujú, ale je reálnejší predpoklad, že budú úspešní. A divme sa spolu, boli!

Táto logika je zvrátená a dokazuje, že európske fondy je niečo, čo kriví charakter, deformuje myslenie a pocit, že niečo dostaneme zadarmo privádza ľudí do zvrátených myšlienok na zvrátené projekty.

Je jasné, že ani zastupiteľstvo obce sa v tomto prípade neprezentovalo prezieravosťou a ich predstava bola niekde na úrovni plastovej búdy staveniskového WC s označením TOI TOI.

Snaha poslancov obce zastaviť projekt ale vyšla na prázdno a dnes sa obec Dojč hrdí uzamknutou toaletou za 65 000 €.

Cestu do Európy sme si už dávno našli, ale  toalety špičkovej úrovne podobné tej v Dojči si podľa reportáže Markízy nemôže dovoliť ani kúpeľné mesto Piešťany.

Utápať európske peniaze z európskych fondov vo vidieckom hajzli je v dnešnej dobe šetrenia skutočne to, čo potrebujeme a zadarmo nech aj črevo potrhá.

Len aby niekto stihol to WC odomknúť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.


Už ste čítali?