Urazený starosta, zdravý pilier slovenskej samosprávy

Autor: Vladimír Špánik | 28.11.2012 o 11:08 | (upravené 28.11.2012 o 11:13) Karma článku: 15,85 | Prečítané:  1919x

Zdvihol som telefón a vypočul som si, že som ohováral starostu obce Štítnik, a budem čeliť trestnému oznámeniu. Rozosmial som sa lebo je to ozaj smiešne.Rozosmialo ma to aj preto, že podanie som podpisoval za právnickú osobu Združenie občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS) a plne som sa ako jeho predseda s ním stotožnil.

A som presvedčený, napriek stavu slovenskej justície, že sa smiať neprestanem, pokiaľ nezačnem plakať nad konaním voleného zástupcu obce. Pán starosta mi do telefónu oznámil, že podáva trestné oznámenie ktorého dôvod označil,...pre ohováranie!

No a nesmejte sa, keď zistíte, že ohováraním má byť moje podanie na Okresnú prokuratúru v Rožňave na základe zistenia, že pán starosta súhlasil s výmenou obecného pozemku bez uznesenia zastupiteľstva a v rozpore s príslušnými ustanoveniami zákona o majetku obcí. Požiadal som teda prokuratúru aby preverila oprávnenosť takého konania starostu, keď zákon hovorí o inom postupe.

Ubezpečujem, že som nenapísal, že starosta je škaredý, pije a v krčme robí výtržnosti, nebodaj, že kradne alebo inak zneužíva svoje postavenie. O ničom takom nemám vedomosť a možno,že je aj fešák.

Napísal som len, že sa domnievam, že v konkrétnom prípade došlo k porušeniu zákona a žiadam takýto postup preveriť orgánom na to určeným.O takomto postupe som informácie mal.

Po uplynutí aj predĺženej doby na vybavenie, na ktorú má prokuratúra právo, som dostal upovedomenie, že okresný prokurátor v Rožňave, pod sp.zn.Pd 86/12,podal obci Štítnik upozornenie prokurátora na porušenie §9 ods.2 písm.a/zákona č.138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov s dovetkom, týmto považujem Váš podnet za vybavený.

Tragické na celej veci je, že takáto alebo podobná reakcia je úplne bežná od mnohých starostov, ktorí stále nepochopili, že obec nie je ich rodinný podnik a predsa len, aj napriek svojim dobrým kontaktom a známostiam v regióne, by sa patrilo podľa toho sa aj chovať.A to už na smiech nie je

A nič na veci nemení skutočnosť, že veci sa medzičasom dali do poriadku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Striptíz Vazovova, Dankova zádušná a systém Orbán (týždeň podľa Schutza)

Ak niekto patrí na ÚS, tak Procházka.


Už ste čítali?