Len ďalšia memorandová fraška ZMOSu

Autor: Vladimír Špánik | 18.10.2012 o 22:45 | (upravené 19.10.2012 o 9:30) Karma článku: 11,83 | Prečítané:  1511x

Podpismi v priamom prenose zaviazal ZMOS s vládou, obce šetriť. Ten ZMOS, ktorý roky vykrikuje ako sú obce  finančne podvyživené, koľko majú povinností a koľko nemajú peňazí.

ZMOS, ktorý vo svojej charakteristike na vlastnej webovej stránke píše okrem iného aj," jeho úlohou nie je vstupovať do riešenia individuálnych problémov jednotlivých členských miest a obcí".

Aké  zúfalstvo ich prinútilo zmeniť dlhodobú stratégiu útočiť na každú vládu okrem smeráckej, fňukať  nad katastrofálnou finančnou situáciou  obcí a zrazu otočiť a „nariadiť" obciam ušetriť  5% na mzdách a 10% na nákupoch tovarov a služieb?

Nariadia to obciam o ktorých doteraz tvrdili, že už  nemajú z čoho šetriť.To je jednoducho pokus o zasahovanie do právomoci  takmer 2900 miest a obcí!

Zaujímavé, že v prípadoch individuálneho zlyhávania  starostov, nepovažuje ZMOS za potrebné zasiahnuť a necháva  aktivistov či miestnych poslancov  ktorí sa márne snažia takéhoto starostu umravniť,bez pomoci.V takýchto prípadoch sa páni zo ZMOSu striktne odvolávajú na   nevstupovanie do problémov jednotlivých  členských miest a obcí.

Ale  som pokojný, pretože tak ako neexistujú žiadne páky na donútenie starostu obce Ruská,aby uznal  právo na poslanecký mandát prvej náhradníčky pani Eriky Lakatošovej,tak  nie je v systéme fungovania  našej samosprávy  spôsob, ako  donútiť starostu aby šetril,keď sa pred ním trasie celé zastupiteľstvo,presne tak ako predseda ZMOSu pred  Ficom.

Nič proti šetreniu!

Problém  vidím  presne v tom,že takto deklarovaná  predstava  ZMOSu a vlády,    je len politickým cirkusom oboch aktérov preto, že  obce sa budú  aj naďalej riadiť zásadou slovenskej samosprávnej filozofie a výsledok bude len a len na  zastupiteľstvách a starostoch.

V očakávaní  332 mil.eur predpokladaného prebytku obcí a miest v budúcom roku  budem pokojne čakať, či  socialistická vláda pochopí, že aj  súčasný stav  ich  nakopáva,  aby  konečne riešili veci  napr.aj pokračovaním  reformy samosprávy aj napriek nesúhlasu ZMOSu.

 

Vladimír Špánik

Združenie občanov miest a obcí Slovenska(ZOMOS)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.


Už ste čítali?