poslanec nepozvaný neospravedlnený a neobľúbený

Autor: Vladimír Špánik | 26.6.2012 o 23:09 | (upravené 26.6.2012 o 23:37) Karma článku: 10,44 | Prečítané:  918x

  Doteraz som si myslel, že ak ma ako poslanca obecného zastupiteľstva na  zasadanie zastupiteľstva  starosta nepozve a nepošle mi ani  potrebné písomné podklady k jednaniu, tak tam  pochopiteľne nebudem.A bol by som tam snáď len v prípade, keď mi termín  zasadania zastupiteľstva  niektorí z kolegov poslancov   láskavo prezradí.

Nuž ale stalo sa, že neprezradil. A úplne logicky  som teda na zastupiteľstve nebol. Vlastne bol, na posledných 10 minút som to stihol po zistení, že zastupiteľstvo bolo vyhlásené v obecnom rozhlase. Prišiel som do zasadačky obecného úradu vo Vinodole a sadol som si medzi občanov obce.

Po chvíli  ma pán starosta  Vinodolu, sediac majestátne za vrchstolom predsa len pozval, keď videl kde som sa posadil. Skromne som odmietol s poznámkou, že sa necítim pripravený  riešiť  záležitosti obce,  vzhľadom  k tomu, že som nemal informáciu o programe, ani o samotnom termíne  zasadania zastupiteľstva. Tým sa to pre miestneho potentáta na  stoličke starostu skončilo.

O pár minút  skončilo aj zasadanie, poslanci šli na  do blízkej  pivnice  a pri víne analyzovali celý priebeh  jednania zastupiteľstva. Zvyknutí  na nepozývanie, zvyknutí, že sa to vždy  nejakým spôsobom dozvedeli.

Zvyk je proste železná košeľa.

O pár dní  sa objavila na  obecnej stránke Zápisnica   spísaná na 9.riadnom zasadnutí Obecného zastupiteľstva vo Vinodole.

V kolonke neprítomní,neospravedlnení bolo okrem iného mena  uvedené,p.Špánik.

Samospráva má skutočne  svoje  čaro a možno aj preto som si vo svojej naivite  myslel, že tam bude  napísané :

poslanec Špánik nepozvaný

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvých 100 dní, aká je Zuzana Čaputová prezidentka

Ako sa v úrade darí novej prezidentke.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Prezidentka mierneho pokroku v medziach zákona

Obavy z prehnanej angažovanosti sa nenaplnili.


Už ste čítali?