poslanec nepozvaný neospravedlnený a neobľúbený

Autor: Vladimír Špánik | 26.6.2012 o 23:09 | (upravené 26.6.2012 o 23:37) Karma článku: 10,44 | Prečítané:  884x

  Doteraz som si myslel, že ak ma ako poslanca obecného zastupiteľstva na  zasadanie zastupiteľstva  starosta nepozve a nepošle mi ani  potrebné písomné podklady k jednaniu, tak tam  pochopiteľne nebudem.A bol by som tam snáď len v prípade, keď mi termín  zasadania zastupiteľstva  niektorí z kolegov poslancov   láskavo prezradí.

Nuž ale stalo sa, že neprezradil. A úplne logicky  som teda na zastupiteľstve nebol. Vlastne bol, na posledných 10 minút som to stihol po zistení, že zastupiteľstvo bolo vyhlásené v obecnom rozhlase. Prišiel som do zasadačky obecného úradu vo Vinodole a sadol som si medzi občanov obce.

Po chvíli  ma pán starosta  Vinodolu, sediac majestátne za vrchstolom predsa len pozval, keď videl kde som sa posadil. Skromne som odmietol s poznámkou, že sa necítim pripravený  riešiť  záležitosti obce,  vzhľadom  k tomu, že som nemal informáciu o programe, ani o samotnom termíne  zasadania zastupiteľstva. Tým sa to pre miestneho potentáta na  stoličke starostu skončilo.

O pár minút  skončilo aj zasadanie, poslanci šli na  do blízkej  pivnice  a pri víne analyzovali celý priebeh  jednania zastupiteľstva. Zvyknutí  na nepozývanie, zvyknutí, že sa to vždy  nejakým spôsobom dozvedeli.

Zvyk je proste železná košeľa.

O pár dní  sa objavila na  obecnej stránke Zápisnica   spísaná na 9.riadnom zasadnutí Obecného zastupiteľstva vo Vinodole.

V kolonke neprítomní,neospravedlnení bolo okrem iného mena  uvedené,p.Špánik.

Samospráva má skutočne  svoje  čaro a možno aj preto som si vo svojej naivite  myslel, že tam bude  napísané :

poslanec Špánik nepozvaný

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.


Už ste čítali?