Novinári,občania,ste pozvaní!

Autor: Vladimír Špánik | 25.9.2011 o 23:46 | (upravené 26.9.2011 o 0:35) Karma článku: 6,44 | Prečítané:  976x

V utorok 27.09. 2011 sa na Okresnom súde v Novom Meste n/V rozhodne v historickom súdnom spore. Konečne celý štát uvidí, či na Slovensku zákon platí aj na novodobých kráľovsky platených starostov, ktorí konajú trestne, alebo je to naďalej políciou a prokuratúrou chránená kasta. Či budú môcť aj naďalej falšovať verejné listiny ako sa im zachce, prenasledovať nepohodlných občanov ktorí sa opovážia na to upozorniť a či si budú môcť prikrádať na úkor daňových poplatníkov beztrestne, alebo pôjdu za trestné činy do basy, tak, ako aj ostatní zločinci. Ide o ďalšie súdne pojednávanie s bývalým starostom Dušanom Močkom, nesporne najznámejším priekopníkom „štátom chránenej samovlády“ na Slovensku, ktorý začal s divokým konaním hneď po vzniku samosprávy v r. 1990. Vyhodil siedmich zvolených poslancov, nasadil si podvodom miesto nich svojich samozvancov bez mandátov, začal s podvodným výberom daní, vyplácaním neschválených odmien a exekúciami voči nepohodlným. Tu to všetko začalo! Náš štát veci zistil, ale nezasiahol!

Všetko čo ste doteraz prečítali je časť textu   ktorý zverejnil aktista a člen správnej rady  ZOMOSu, Juraj Kukla z Brunoviec.

Dvadsať rokov trvá jeho trápenie  o ktorom si prečítate  tu:http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fbrunovce.otvorene.sk%2Fsud-o-zaklady-samospravy&h=2AQDMFOifAQCF2i38ponXJzMlvHNMiTvguf7FdzK-ThKeHA

Ja by som  chcel len poukázať  na beznádejný stav v našej samospráve, kde  dovolať sa spravodlivosti  je skutočne  ťažko dosiahnuteľné.Odsúdenie starostu obce, ktorý si drzým, vyzývavým a arogantným spôsobom uzurpoval moc  v obci Brunovce je len zlomok z reality takýchto  postupov pri zneužívaní zákona  o obecnom zriadení ktorý neobsahuje  žiadne sankcie a starostovia s podobným charakterom ako ten ,čo bol v Brunovciach, to dokážu  dokonale využiť.Úvodný text  aktivistu Juraja Kuklu je emotívny, ale presne vystihuje to, čo sa dvadsať rokov  dialo v Brunovciach  a čo členovia Združenia miest a obcí Slovenska-ZOMOSu zisťujú pri svojich návštevách  zastupiteľstiev  v obciach Zemianska Olča,Vinodol,Melčice,Bátorové Kosihy,Tekovské Lužany,Hranovnica a mnohých ďaľších.

Mapujeme tento stav a sme presvedčení,že jedinou možnosťou  pokúsiť sa zamedziť  šafáreniu nezodpovedných starostov, je zavedenie  sankcií priamo do zákona 369/1990 Z.z.o obecnom zriadení.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sakovú vytiahol na ministerstvo bývalý manžel, Kaliňákov kamarát

K aktivitám nádejnej ministerky vnútra sa Alexander Sako nevyjadruje. Sám je v niekoľkých verejných funkciách.


Už ste čítali?