Novinári,občania,ste pozvaní!

Autor: Vladimír Špánik | 25.9.2011 o 23:46 | (upravené 26.9.2011 o 0:35) Karma článku: 6,44 | Prečítané:  963x

V utorok 27.09. 2011 sa na Okresnom súde v Novom Meste n/V rozhodne v historickom súdnom spore. Konečne celý štát uvidí, či na Slovensku zákon platí aj na novodobých kráľovsky platených starostov, ktorí konajú trestne, alebo je to naďalej políciou a prokuratúrou chránená kasta. Či budú môcť aj naďalej falšovať verejné listiny ako sa im zachce, prenasledovať nepohodlných občanov ktorí sa opovážia na to upozorniť a či si budú môcť prikrádať na úkor daňových poplatníkov beztrestne, alebo pôjdu za trestné činy do basy, tak, ako aj ostatní zločinci. Ide o ďalšie súdne pojednávanie s bývalým starostom Dušanom Močkom, nesporne najznámejším priekopníkom „štátom chránenej samovlády“ na Slovensku, ktorý začal s divokým konaním hneď po vzniku samosprávy v r. 1990. Vyhodil siedmich zvolených poslancov, nasadil si podvodom miesto nich svojich samozvancov bez mandátov, začal s podvodným výberom daní, vyplácaním neschválených odmien a exekúciami voči nepohodlným. Tu to všetko začalo! Náš štát veci zistil, ale nezasiahol!

Všetko čo ste doteraz prečítali je časť textu   ktorý zverejnil aktista a člen správnej rady  ZOMOSu, Juraj Kukla z Brunoviec.

Dvadsať rokov trvá jeho trápenie  o ktorom si prečítate  tu:http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fbrunovce.otvorene.sk%2Fsud-o-zaklady-samospravy&h=2AQDMFOifAQCF2i38ponXJzMlvHNMiTvguf7FdzK-ThKeHA

Ja by som  chcel len poukázať  na beznádejný stav v našej samospráve, kde  dovolať sa spravodlivosti  je skutočne  ťažko dosiahnuteľné.Odsúdenie starostu obce, ktorý si drzým, vyzývavým a arogantným spôsobom uzurpoval moc  v obci Brunovce je len zlomok z reality takýchto  postupov pri zneužívaní zákona  o obecnom zriadení ktorý neobsahuje  žiadne sankcie a starostovia s podobným charakterom ako ten ,čo bol v Brunovciach, to dokážu  dokonale využiť.Úvodný text  aktivistu Juraja Kuklu je emotívny, ale presne vystihuje to, čo sa dvadsať rokov  dialo v Brunovciach  a čo členovia Združenia miest a obcí Slovenska-ZOMOSu zisťujú pri svojich návštevách  zastupiteľstiev  v obciach Zemianska Olča,Vinodol,Melčice,Bátorové Kosihy,Tekovské Lužany,Hranovnica a mnohých ďaľších.

Mapujeme tento stav a sme presvedčení,že jedinou možnosťou  pokúsiť sa zamedziť  šafáreniu nezodpovedných starostov, je zavedenie  sankcií priamo do zákona 369/1990 Z.z.o obecnom zriadení.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?