Recept pre samosprávu,...sankcie do zákona

Autor: Vladimír Špánik | 8.6.2011 o 17:00 | (upravené 8.6.2011 o 21:23) Karma článku: 7,07 | Prečítané:  1020x

Rozdelením Žehry či inej obce pre porušovanie finančnej disciplíny sa len legitimizuje štandardná protizákonná činnosť mnohých starostov.Ani dodržiavaním zákona, aktivitou orgánov činných v trestnom konaní a plným využívaním občianskych práv v obciach tiež nedokážeme tento stav zvrátiť.

 

Najbežnejšia odpoveď prokuratúry či policajta je aj bude: "nie je to trestný čin"

A ste tam kde ste začali! Nie   je to trestný čin, tak ako je možné, že napriek tomu, že kontrolné orgány zistia poškodzovanie záujmov obce sa nič sa nekoná pre odstránenie  tejto anomálie! Zdanlivo beznádejný stav, pocity bezmocnosti a okolo  vás len vaši neprajníci, ktorí sa vám budú  škeriť do tváre. Bačovanie nezodpovedných starostov  dovoľuje benevolentná legislatíva, nechuť  policajta či prokurátora  obťažovať svojho dávneho priateľa  v kresle starostu! Miestni bossovia  potvrdení  občanmi do funkcie hlavy obce  napriek  následnej nespokojnosti obyvateľstva sú aj tak opäť zvolení. Zdá sa, že z tohto kolotoča niet východiska!

Smiešne mi ale pripadajú  názory  „odborníkov",že  to je demokracia!

Demokracia pre  všetkým obyvateľov obcí  v samospráve, môže byť pri  empatickom správaní sa starostov  voči všetkým obyvateľom obce!Nie je možné aby sa starosta ústretovo choval len k tým svojim. V slovenských dedinách sa tak ale deje! Tento stav nedokážu odstrániť žiadne zákony ani sankcie! Psychický teror ktorý Združenie občanov miest a obcí -ZOMOS  registruje na základe informácií od občanov dotknutých obcí, je bežnou súčasťou mnohých jednaní zastupiteľstiev. Ale aj v bežnom živote  občanov, pri kontakte s ich voleným zástupcom nastávajú osobné ataky často nevyberavým spôsobom.

Aktivisti a poslanci ktorí  chcú obecné veci riešiť transparentne sa dostávajú pod tlak a často rezignujú uvedomujúc si  svoje ničotné postavenie voči miestnej, rokmi budovanej  samosprávnej mafii.A v súčasnosti sa dejú veci  beztrestne a  „zákonne" takýmto spôsobom aj  v obci Žehra!

 Novela zákona  o obecnom zriadení má oddeliť  ostatných obyvateľov od  rómskej osady. Možno sa podarí  oddeliť ich ekonomicky, ale   neodstráni sa základná príčina  celého problému, a to je nečinnosť kompetentných štátnych orgánov a potrestanie  vinníka! A niet sa tomu ani čo diviť, pretože  paradoxne za znečistenie  verejného priestranstva  vašim  psom  vám naparia bez problémov pokutu 50€ ,ale na starostov žehranského typu, ktorí znečisťujú svojimi špinavými intrigami celú blízku  komunitu, pokuta  ani iný trest  neexistuje.

Aj prípad Žehry  dokazuje, že  jedine dokonalá municipalizácia zbaví našu spoločnosť stoviek  parazitov ktorí  v súčasnosti beztrestne zneužívajú   zákony bez sankcií!

Požadované vzdelanie a a časovo obmedzená možnosť voľby na starostu obce,  by bol tiež krôčik k normalizácii a skultúrneniu  samosprávneho prostredia  najmä v obciach.

Ale najpodstatnejšie  sa javí  zastaviť lobistické tlaky  ZMOSu,  aby sa konečne  v zákone 369/1990 Z.z. o obecnom zriadení  objavili aj sankcie,  ktoré by mohli byť popri ostražitých občanoch, prvou výstrahou na podobné konanie ako sa to deje nie len v Žehre.

Aj keď mám niekedy pocit,že bez výmeny obyvateľstva  sa ani to nepodarí!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Investigatíva Adama Valčeka

Kočner tentokrát svoj biznis nedokonal, od Unipharmy chcel 45 miliónov

Penta odmieta, že by sa spojila s Kočnerom, aby položili Unipharmu.

Stĺpček šéfredaktorky

Kočner predsa len niečo po sebe zanechá

Od Kočnera dávajú ruky preč aj tí, ktorí mu v minulosti požičiavali.


Už ste čítali?