Nie som váš poddaný,pán starosta!

Autor: Vladimír Špánik | 20.5.2011 o 0:04 | (upravené 20.5.2011 o 0:57) Karma článku: 12,74 | Prečítané:  2509x

 Žijem v obci Vinodol! Som občiansky aktivista, miestny poslanec a predseda Združenia občanov miest a obcí Slovenska - ZOMOS.A tak sa stalo, že som sa aktívne za prítomnosti médií angažoval v situácii, keď starosta obce Zemianska Olča vyhlásil v rozpore so zákonom zasadanie obecného zastupiteľstva za neverejné, a spolu so správkyňou nútenej správy vykázal občanov aj média z miestnosti. V tomto príbehu je ale podstatnejšie niečo úplne iné.

 

Po krátkom čase mi zazvonil telefón a občiansky aktivista z Olče  sa ma pýta ako že sa volá ten  tvoj  starosta? Melišek, odpovedám.

Aktivista z Olče hovorí: Tak teda ten Tvoj Melišek volal k nám na obecný úrad starostovi a veľmi sa ospravedlňoval, že on o tom skutočne nevedel a veľmi ho to mrzí čo si tam stváral a len teraz si to pozrel, tak že volá. A ešte bla,bla,bla....a že ten Špánik je len taký obyčajný privandrovalec.

 

Rozrehotal som sa lebo som to považoval za vtip. Rehotal sa aj aktivista z Olče. Keď sme sa obaja dorehotali, došlo mi, že to vlastne nie je vtipné ani normálne.

So starostom sa radi nemáme. On vie prečo a ja tiež. Celá podstata nevraživosti je v tom, že on je z tých starostov ktorí potrebujú k svojej robote okolo seba pochlebovačov a ja som ten, ktorý do jeho činnosti rýpe a chce  niečo, čo on nechápe.

Transparentnosť a dodržiavanie  zákonov, aj keď v ňom nie sú uvedené sankcie.

Tak teraz ozaj neviem, ako poddaný pána vinodolského starostu som ho mal  snáď informovať o mojom zámere? Alebo som si mal  pýtať dovolenie pána starostu či sa ako jeho poddaný môžem vyjadrovať k porušovaniu zákonov v inej dedine? A môžem vlastne dýchať bez jeho dovolenia?

 

Zrejme môžem a preto dýcham. Ale takéto počínanie novodobého vidieckeho baróna zjavne svedčí  o márnomyselnosti a nabubrelej predstave  o neobmedzených  možnostiach slovenského starostu, ktorý  nezabudol na praktiky komunistických národných výborov a po  21 rokoch  psychického  teroru na občanoch z pozície starostu    si osobuje právo  na zasahovanie do slobodného rozhodovania občanov obce Vinodol.

Pán starosta, ja skutočne nie som  váš poddaný, zvyknite si!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Striptíz Vazovova, Dankova zádušná a systém Orbán (týždeň podľa Schutza)

Ak niekto patrí na ÚS, tak Procházka.


Už ste čítali?