Keď starosta hovorí,...opilecká dedina!

Autor: Vladimír Špánik | 8.5.2011 o 22:56 | (upravené 9.5.2011 o 11:35) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  675x

Pod článkom v Nitrianskych novinách o svojvoľnom konaní starostu obce Vinodol sa v tejto súvislosti objavila aj informácia s titulom Opilecká dedina? Melišek tam vysvetľuje svojim typickým spôsobom prečo nemohli byť vo Vinodole ulice pomenované po odrodách hrozna.. Vyjadrenie aj chovanie tohto pána je urážajúce keď hovorí,že by sme pomenovaním ulíc po odrodách hrozna vyzerali ako opilecká dedina!

Verím,že sa nájdu ľudia ktorým sa viac páčia ulice s označením,Úzka,Hlavná či Hlboká a hlavne Obecná!Ale tak zúrivú snahu dosiahnuť tieto primitívne názvy na úkor invenčných pomenovaní po odrodách hrozna,najmä keď sme obec s vinohradníckou tradíciou, som jednoducho nechápal vtedy a nechápem to ani v súčasnosti..

Dnes už tomuto človeku, ktorý stojí na čele obce od čias národných výborov, viac nikto nedokáže ako to vlastne bolo! A to napriek tomu, že sme boli svedkami znásilňovania názorov obyvateľov, manipulovania s ľuďmi, ale zaregistrovali sme aj použitie pokorných služobníčkov bez chrbtovej kosti a vlastného názoru. Vykonštruovať ale takýto dôvod, k tomu treba skutočne bezcitnosť a absolútny nedostatok empatie.

Navyše tento výrok sa tvári ako rozprestierajúci ochranné krídla nad bezbranným a hlúpym ľudom obce Vinodol.

Pán starosta Melíšek, kto že sa to začal hnevať, že každý si o nás povie, že sme nejaká opilecká dedina? Táto chorá konštrukcia mohla vzniknúť len vo vašej hlave!

Skúste si spomenúť a predstaviť nám aspoň jedného človeka ktorý by takúto hlúposť vyslovil.

Človek prostý, nemusí byť sprostý!.

A poradím vám! Pri hľadaní sa pozrite do zrkadla.

Ďalšia perla vypadla z úst pána Melišeka, keď sa obhajoval na poslednom zasadaní zastupiteľstva, že neporušil Smernicu o verejnom obstarávaní obce Vinodol, pri obstarávaní orientačného systému obce. Článok v Nitrianskych novinách a na www.sme.sk bol primárrne o tejto záležitosti.

Ak prokuratúra dá za pravdu nezmyselným tvrdeniam Melišeka, že z pohľadu obce je objednávka na dodávku orientačných tabúl stavbou, tak ma toto rozhodnutie ešte viac presvedčí o prehnitom a skorumpovanom systéme tejto krajiny a upevní moje rozhodnutie pokračovať v odhaľovaní neprávostí v samosprávnom systéme Slovenska.

Ide totiž o dodávku informačných tabúl za takmer 5000 € bez výberového konania a následné zabetonovanie  cca 10 stojanov do dier o priemere cca 25 cm pracovníkmi  aktivačných prác v obci.

V podstate tu ide o opakujúcu sa negatívnu skúsenosť s postupmi starostu obce pri verejnom obstarávaní a ignorovanie zákonov či interných predpisov obce. Toto všetko sa deje aj preto, že takéto počínanie nie je ničím a nikým postihované, pretože aj samotným obyvateľom obcí, ktorí majú byť prvými  strážcami zákonnosti v obci, to je zväčša ľahostajné.

Na škodu samotných obyvateľov,  to nie je inak ani vo Vinodole!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?